Piknik rodzinny 2017

2017-07-07 13:03 | galeria | komentuj na facebook

We wtorek 20.06.2017 w ogrodzie przedszkolnym odbył się piknik rodzinny połączony z zakończeniem roku dla naszych odchodzących do szkoły starszaków. Zabawy i śmiechu było mnóstwo, za co bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, Dzieciom i grupie artystycznej "Mozaika" :-)

Wycieczka autokarowa do Witoldzina

2017-07-07 12:55 | galeria | komentuj na facebook

W środę 14.06 wszystkie przedszkolaki miały okazję odwiedzić gospodarstwo agroturystyczne "Świat zwierząt" w Witoldzinie :-) Widzieliśmy m.in. świnkę wietnamską, nutrie, daniela, sarenkę, kozy, papugi oraz gęsi, kury i kaczki. Jechaliśmy również na przyczepie traktora i podziwialiśmy uroki pięknej, polskiej wsi

Projekt "Pieniądze" w gr. 3

2017-05-22 12:23 | galeria | komentuj na facebook

Grupa III realizowała przez dłuższy czas projekt "Pieniądze". Dzieci z  najstarszej grupy zainteresował temat monet i banknotów na tyle, że  powstał z tego bardzo interesujący i ciekawy projekt. Nurtowały nas  takie pytania: z czego robi się banknoty, monety i karty do bankomatu?  Czy każdy może mieć kartę do bankomatu? jak powstają pieniądze? Co to  jest bank skarbowy? Co można kupić za pieniądze? Jakie są podatki? Czy  wszyscy muszą je płacić? Co zrobić gdy ktoś nie ma pieniędzy? W trakcie trwania projektu pytań przybywało, a my poszukiwaliśmy odpowiedzi u różnych ekspertów :-) Odwiedziła nas Mama Olka ze swoją kolekcją monet, Marta, Emilka i  Mikołaj również przynieśli różne zagraniczne monety, byliśmy na wyprawie  w Urzędzie Skarbowym - Poznań Grunwald, w Narodowym Banku Polskim, oraz  w Banku BZ WBK. Poza tym dzieci i rodzice przynosili różne książki,  własne monety, banknoty, stworzyliśmy w naszej sali bank oraz sklep. Ten  projekt na pewno był dla nas dużą lekcją ekonomii! Na zakończenie  zaprosiliśmy maluchy i starszaki, aby podzielić się z nimi zdobytą  wiedzą. W sali ruchowej Rodzice mogli oglądać naszą wystawę z okazji  zakończenia projektu "Pieniądze"

Powitanie wiosny :-)

2017-03-29 10:05 | galeria

21 marca wszystkie grupy z naszego przedszkola wyruszyły na spacer po terenie PPNT, aby uczcić pierwszy dzień Wiosny :-)

Projekt "Dom" w grupie 2

2017-03-27 12:38 | galeria | komentuj na facebook

Grupa 2 rozpoczęła projekt "Dom"  w zeszłym tygodniu podsumowaliśmy naszą aktualną wiedzę,  wyruszyliśmy na pierwszą wyprawę terenową i zaczęliśmy budować i remontować naszą salę. W tym tygodniu pojawili się również pierwsi eksperci: Dziadek Maksia, oraz Tata Mai. Bardzo dziękujemy za wspaniałą wizytę :-)

Eksperymentowanie u maluchów

2017-03-27 12:28 | galeria | komentuj na facebook

Eksperymenty z wodą to najlepsza zabawa dla naszych maluchów, które realizują obecnie projekt "Woda" :-)

Dziękujemy Mamie Wojtka i Julki za cudowne doświadczenia!

Warsztaty z ratownikiem medycznym

2017-03-13 13:21 | galeria | komentuj na facebook

We wtorek 7.03.2017 nasze średniaki i starszaki spotkały się z ratownikiem medycznym. Dowiedzieliśmy się m.in. jak ułożyć poszkodowanego w pozycji "bocznej ustalonej", jak przeprowadzić sztuczne oddychanie, oraz jak postępować w przypadku złamań. Każdy z nas został dziś małym ratownikiem! :-)

Laboratorium Wyobraźni gr. 1