• 25.10.2018 przedstawienie "Pomaluj mój świat! Malujemy tańcem, tańczymy kolorami"  


 

Media społecznościowe

Aktualności

Zima

2018-01-29 18:15 | galeria

Hu hu ha! Hu hu ha! Zima nie jest taka zła :D

Balik karnawałowy 2018

2018-01-29 18:12 | galeria

W środę 10 stycznia odbył się w naszym Przedszkolu "Bal karnawałowy" :-) Zabawa była wspaniała, swoją obecnością zaszczyciło nas mnóstwo przepięknych księżniczek, drakula, biedronka, piraci, kotki, motylki i piraci!!

Projekt "Kamienie" w gr. 3

2017-12-19 09:10 | galeria

Od października do listopada grupa III realizowała projekt "Kamienie". Był to niezapomniany czas różnych wypraw terenowych i spotkań z ekspertami. Dzieci zdobyły dużą wiedzę z zakresu geologii, poznały różne skały i minerały. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w realizację projektu.

Dziękujemy!

Targi "Smaki regionów"

2017-10-12 09:40 | galeria | komentuj na facebook

We wtorek 26.09 grupa 2 i 3 uczestniczyly w Targach "Smaki Regionów".  Dzieci wzięły udział w warsztatach pt. "Owoce" gdzie wykonały z owoców  jeze, pieski i inne zwierzaki. Kolejnymi warsztatami była "Mini  piekarenka", gdzie każde dziecko upieklo swoja własną bułeczkę :-) Oprócz warsztatów dzieci miały okazję posmakować różnych wyrobów regionalnych. 

Pasowanie na Przedszkolaka

2017-10-12 09:33 | galeria | komentuj na facebook

Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń :) Powitaliśmy nowe dzieci w naszej grupie pasując je na Przedszkolaków, a  następnie rozpoczęliśmy wspólne świętowanie od poszukiwania skarbów,  wskazówki doprowadziły nas do  medali i pysznych babeczek, kiedy  nabraliśmy energii czekały na nas Bańki mydlane i dyskoteka z Gumi Misiem:)

Jesienny piknik z "Pyrą"

2017-10-12 09:23 | galeria | komentuj na facebook

W piątek 6 października odbył się w naszym przedszkolu jesienny piknik integracyjny dla dzieci i rodziców. Niestety pogoda nie do końca nam dopisała, ale za to humory bardzo :-) Dzieci, rodzice i panie miały okazję wziąć udział w licznych zabawach z pyrą! Było m.in. łowienie pyry za pomocą wędki, toczenie, rzucanie i wiele innych atrakcji przygotowanych przez grupę "Swarożyc". Nie zabrakło również poczęstunku o który zadbały dzieci :-) Najmłodsza grupa zakisiła wcześniej ogórki, średniaki przygotowały gzik z pyrkami w mundurkach, a najstarsza grupa upiekła ciasta drożdżowe. Była suuuuper zabawa!

Piknik rodzinny 2017

2017-07-07 13:03 | galeria | komentuj na facebook

We wtorek 20.06.2017 w ogrodzie przedszkolnym odbył się piknik rodzinny połączony z zakończeniem roku dla naszych odchodzących do szkoły starszaków. Zabawy i śmiechu było mnóstwo, za co bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, Dzieciom i grupie artystycznej "Mozaika" :-)

Wycieczka autokarowa do Witoldzina

2017-07-07 12:55 | galeria | komentuj na facebook

W środę 14.06 wszystkie przedszkolaki miały okazję odwiedzić gospodarstwo agroturystyczne "Świat zwierząt" w Witoldzinie :-) Widzieliśmy m.in. świnkę wietnamską, nutrie, daniela, sarenkę, kozy, papugi oraz gęsi, kury i kaczki. Jechaliśmy również na przyczepie traktora i podziwialiśmy uroki pięknej, polskiej wsi

Projekt "Pieniądze" w gr. 3

2017-05-22 12:23 | galeria | komentuj na facebook

Grupa III realizowała przez dłuższy czas projekt "Pieniądze". Dzieci z  najstarszej grupy zainteresował temat monet i banknotów na tyle, że  powstał z tego bardzo interesujący i ciekawy projekt. Nurtowały nas  takie pytania: z czego robi się banknoty, monety i karty do bankomatu?  Czy każdy może mieć kartę do bankomatu? jak powstają pieniądze? Co to  jest bank skarbowy? Co można kupić za pieniądze? Jakie są podatki? Czy  wszyscy muszą je płacić? Co zrobić gdy ktoś nie ma pieniędzy? W trakcie trwania projektu pytań przybywało, a my poszukiwaliśmy odpowiedzi u różnych ekspertów :-) Odwiedziła nas Mama Olka ze swoją kolekcją monet, Marta, Emilka i  Mikołaj również przynieśli różne zagraniczne monety, byliśmy na wyprawie  w Urzędzie Skarbowym - Poznań Grunwald, w Narodowym Banku Polskim, oraz  w Banku BZ WBK. Poza tym dzieci i rodzice przynosili różne książki,  własne monety, banknoty, stworzyliśmy w naszej sali bank oraz sklep. Ten  projekt na pewno był dla nas dużą lekcją ekonomii! Na zakończenie  zaprosiliśmy maluchy i starszaki, aby podzielić się z nimi zdobytą  wiedzą. W sali ruchowej Rodzice mogli oglądać naszą wystawę z okazji  zakończenia projektu "Pieniądze"