• 10.10.2019 godzina 14.00 zapraszamy nasze Przedszkolaki na przedstawienie pt."Bieli i czerni taneczne układanki"

Jesienne zabawy w grupie 3

2019-10-08 06:53 | galeria

Grupa 3 odwiedziła ostatnio Stary Rynek w Poznaniu, świętowała Dzień chłopaka i spotkała się z przedstawicielami różnych zawodów np. policjantką i stolarzem :-)

Wycieczka średniaków na Wydział Fizyki UAM

2019-10-02 06:09 | galeria

W poniedziałek 30.09.2019 średniaki odwiedziły Wydział Fizyki UAM. Dzieci eksperymentowały z ciekłym azotem, poznały jego właściwości i zastosowanie. Sprawdzały m.in. co się stanie z owocami, kwiatami czy też balonami po zanurzeniu ich w azocie, a nawet posmakowaliśmy kuchni molekularnej :-) Zwiedziliśmy również komorę dźwiękoszczelną, czyli miejsce gdzie panuje absolutna cisza!

Laboratorium Wyobraźni

2019-09-19 06:50 | galeria

17.09.2019 grupa średniaków i starszaków wybrała się gościnnie na wyprawę do naszych sąsiadów "Laboratorium Wyobraźni" :-) Kolorowe światła, eksperymenty z barwami sprawiły nam dużo radości! Dziękujemy bardzo, dzieci były zachwycone :-)

Pożegnanie starszaków

2019-09-03 09:05 | galeria

Ostatniego dnia sierpnia żegnaliśmy nasze starszaki, które od września rozpoczęły swoją szkolną przygodę. Dziękujemy Wam za wspólny czas beztroskiej zabawy i życzymy powodzenia w szkole! :-)

Czerwiec to miesiąc sukcesów naszych pracowników!

2019-06-28 10:45 | galeria

W środę 19 czerwca Pani Dyrektor Przedszkola „Parkowe Skrzaty” Alina Małgorzata Skrobek otrzymała od Prezydenta Miasta Poznania nagrodę za wprowadzenie i rozpowszechnianie nowatorskich rozwiązań w edukacji przedszkolnej. Natomiast Pani Karolina Paradzińska 25.06 zdała egzamin przed Komisją egzaminacyjną na stopień nauczyciela mianowanego, w skład której wchodzili: Przedstawiciel Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Kuratorium Oświaty, Ekspertki MEN i Dyrektor Przedszkola. Cieszymy się z sukcesów naszej kadry i Gratulujemy! :-)

Festyn 2019

2019-06-18 11:59 | galeria

W piątek 14 czerwca bawiliśmy się wspólnie z dziećmi i rodzicami na pikniku rodzinnym. Były występy taneczne dla Mamy i Taty oraz pożegnanie najstarszej grupy. Animacje przygotowała dla nas grupa artystyczna Mozaika. We wszystkich atrakcjach brały udział nie tylko dzieci, ale również rodzice i kadra przedszkola. Dziękujemy za wspólną zabawę

Projekt " Ciało człowieka" u Maluszków

2019-05-08 08:16 | galeria

Maluszki w ostatnim czasie bardzo interesują się swoim ciałem, dlatego postanowiliśmy rozwinąć ich zainteresowanie i poszerzyć ich wiedzę. Dzieci przyniosły już do przedszkola rozmaite książki o ciele, zaprosiliśmy eksperta lekarza i fizjoterapeutę, którzy opowiedzieli nam o swojej pracy:-)

Wiosna w naszym ogrodzie

2019-03-29 11:45 | galeria | komentuj na facebook

W naszym przedszkolnym ogródku kilka zmian :-) Pojawił się szałas, domek dla owadów, kuchnia błotna i mały skalniak na którym możemy obserwować różne owady :-D

Wizyta w Laboratorium wyobraźni PPNT

2019-03-27 12:38 | galeria

We wtorek 26 marca dzieci z "Parkowych Skrzatów" odwiedziły "Królową Antoninę" w Laboratorium Wyobraźni. Poznaliśmy naszą sąsiadkę mrówķę, a przez lupy mogliśmy dostrzec również jej malutkie dzieci.

Małe zoo w centrum Poznania

2019-03-22 12:58 | galeria

W piątek 22.03.2019 nasze przedszkole odwiedziło "Małe zoo w centrum Poznania". Dzieci miały okazję zobaczyć i dotknąć ślimaki afrykańskie, wije, wkraczany, straszaki, tarantulę i skorpiona. Było fantastycznie :-)