Projekt "Pieniądze" w gr. 3

2017-05-22 | komentuj na facebook

Grupa III realizowała przez dłuższy czas projekt "Pieniądze". Dzieci z  najstarszej grupy zainteresował temat monet i banknotów na tyle, że  powstał z tego bardzo interesujący i ciekawy projekt. Nurtowały nas  takie pytania: z czego robi się banknoty, monety i karty do bankomatu?  Czy każdy może mieć kartę do bankomatu? jak powstają pieniądze? Co to  jest bank skarbowy? Co można kupić za pieniądze? Jakie są podatki? Czy  wszyscy muszą je płacić? Co zrobić gdy ktoś nie ma pieniędzy? W trakcie trwania projektu pytań przybywało, a my poszukiwaliśmy odpowiedzi u różnych ekspertów :-) Odwiedziła nas Mama Olka ze swoją kolekcją monet, Marta, Emilka i  Mikołaj również przynieśli różne zagraniczne monety, byliśmy na wyprawie  w Urzędzie Skarbowym - Poznań Grunwald, w Narodowym Banku Polskim, oraz  w Banku BZ WBK. Poza tym dzieci i rodzice przynosili różne książki,  własne monety, banknoty, stworzyliśmy w naszej sali bank oraz sklep. Ten  projekt na pewno był dla nas dużą lekcją ekonomii! Na zakończenie  zaprosiliśmy maluchy i starszaki, aby podzielić się z nimi zdobytą  wiedzą. W sali ruchowej Rodzice mogli oglądać naszą wystawę z okazji  zakończenia projektu "Pieniądze"