10 lecie Przedszkola "Parkowe Skrzaty"

2021-09-01
Dzisiaj wyjątkowy dzień dla Parkowych Skrzatów!
To już 10 lat odkąd Przedszkole „Parkowe Skrzaty” istnieje na terenie Poznańskiego Parku Naukowo Technologicznego!
Pomysł powstania przedszkola zrodził się z potrzeb rodziców pracujących na terenie PPNT i UAM. Pozyskane środki z Europejskiego Funduszu Społecznego umożliwiły nam stworzenie innowacyjnej placówki, która postawiła na nowoczesne metody nauczania oraz indywidualne podejście do dzieci.
Przez te 10 lat PPNT zarządzało 2 Prezesów, a Parkowymi Skrzatami kierowało 2 Dyrektorów. Pierwszą z nich była Pani Izabela Zerbst.  Od 2012 roku, niezmiennie tę zaszczytną funkcję obejmuje Pani Alina Małgorzata Skrobek, która zawsze mogła liczyć na swoją wykwalifikowaną kadrę:
10 kreatywnych nauczycielek wychowania przedszkolnego
12 zaangażowanych asystentek
4 wesołe nauczycielki języka angielskiego
1 roztańczoną nauczycielkę rytmiki
3 uśmiechnięte logopedki
4 pełne energii osoby dbające o czystość.
W ciągu dekady kadra pedagogiczna uczestniczyła w ok. 300 szkoleniach, które pozwoliły nam na poszerzenie naszych kompetencji i wiedzy dotyczącej rozwoju dzieci.
Pod naszą opieką znajdowało się ok. 500 Skrzatów z czego 460 już wyfrunęło i prężnie rozwija swoje skrzydła w szkole. Nasi najstarsi absolwenci mają już 15 lat!
Wspólnie z dziećmi zrealizowaliśmy ok. 100 projektów badawczych o różnej tematyce, które wynikały głównie z ich zainteresowań. Cały czas dzielnie stawiamy czoła silnemu przeciwnikowi, jakim okazał się koronawirus. Mimo trudnych momentów potrafiłyśmy wirtualnie przenieść się do domów naszych Skrzatów w których stworzyłyśmy im namiastkę Przedszkola.
Mamy nadzieję, że kolejne lata przyniosą nam nowe wyzwania i możliwości, które będziemy realizować z myślą o rozwoju naszych Skrzatów ????????????