• Zapraszamy Przedszkolaki na przedstawienie "Zobacz, posłuchaj, zaśpiewaj jak ciekawy jest Poznań" 4.04.2019 g. 14.15

Zajęcia dodatkowe wliczone w cene

Zajęcia z języka angielskiego

Dzieci uczą się słów i wyrażeń związanych z otoczeniem. Lekcje opierają się na wykonywaniu zabaw ruchowych, śpiewaniu piosenek, nauce rymowanek oraz słuchaniu historyjek. Przede wszystkim uczymy się za pomocą metody TPR (Total Physical Response), według której najlepszym sposobem na efektywne zapamiętywanie jest ruch fizyczny. Na początku dzieci obserwują, naśladują, powtarzają pojedyncze słowa, a z czasem same tworzą krótkie zdania.

Zajęcia z rytmiki

Prowadzone są metodą Emila Jaqes – Dalcroze'a. Podstawowym założeniem tej metody jest ścisły związek muzyki z ruchem. Muzyka staje się bodźcem do ruchu i jego inspiracją, natomiast ruch jest następstwem muzyki i wywołanego nią stanu emocjonalnego. Twórca Metody to wybitny kompozytor i pedagog szwajcarski, który odniósł wielkie zasługi dla rozwoju współczesnego wychowania muzycznego. Metoda rytmiki jest ściśle powiązana z muzyką, a pierwszym etapem jest wykształcenie u uczniów koordynacji słuchowo -  ruchowej, poprzez ćwiczenia reakcji na bodźce dźwiękowe, poznawanie cech dźwięków: ich wysokości, czasu trwania oraz kształcenie umiejętności precyzyjnego odtwarzania rytmu, poczucia tempa, metrum itp.

Warsztaty kulinarne

W ramach współpracy z cateringiem „Pyszoty” w przedszkolu organizowane są warsztaty kulinarne, podczas których dzieci samodzielnie przygotowują potrawy związane z daną porą roku.

Spotkania z kulturą

W każdym miesiącu zapraszamy do naszego przedszkola różnych aktorów, muzyków, iluzjonistów, którzy przenoszą dzieci w świat kultury, muzyki i magii.